czech-trap

ÚNIKOVÁ HRA «CZECH TRAP»

60 minut
2-6 hráčů
Střední
1000-1200 Kč
45%

Expertní
hodnocení

  • Námět65%
  • Hádanky45%
  • Atmosfěra67%
  • Technologie10%
  • Dynamika45%
  • Servis40%
Ředitel tiskárny je tajným členem disentu, ale jeho identita byla prozrazena. Je teď pouze na Vás, abyste našli kompromitující materiál, který je schovaný v jeho kanceláři a to dříve než dorazí policie na domovní prohlídku.

Autoři hry Czech Trap

Historické únikové hry – jsou poměrně populárním a vyhledávaným žánrem, zejména pokud jde o sedmdesátá léta Československa. Už jen ta zápletka - jste tajný agent a vaším úkolem je zničit kompromitující důkazy dříve, než se do kabinetu typografie dostane tajná policie. Úniková hra se nachází v centru města ve stavbě roku 1928. Milá slečna, která byla po celou dobu našim průvodcem, nás usadila k obrazovce, na které běžel vzdělávací film - vysvětloval, ve které době jsme se ocitli, kdo jsme a co je našim úkolem. Děj filmu nás rychle dostal na potřebnou stopu prvních úkolů.

Tuto únikovou hry bychom mohli bez problémů pojmenovat "1000 a 1 způsob jak zašifrovat kód zámku a schovat klíč". Za celou hru jsme otevřeli snad 8 nebo 10 zámků. Hádanky jsou logické, ale někdy až moc jednoduché. Vše šlo na náš vkus příliš hladce. Pouze párkrát jsme se na chvíli zasekli. Případná pomoc od naší průvodkyně je formou textových SMS zpráv, což sice úplně nesedí k dané době, ale pokud je člověk bezmocný v řešení daného úkolu, takové detaily nerozlišuje.

Důležitou části celé hry je atmosféra. Už po dvaceti minutách jsme zapomněli, kde se nacházíme a se zaměstnanou hlavou se ponořili do historického děje dvacátého století v Československu. Design a rekvizity této únikové hry moc dobře dokreslují scénář.

Veškeré hádanky jsou faktické a poměrně dobře rozluštitelné: žádné složité mechanismy, žádné technologie. Řešení všech úkolů jsme ale nakonec našli vždy rychle a hra měla spád.

Pokoj se nachází ani ne dvě minuty chůze od metra Národní třída. Autem se dá jednoduše zaparkovat u Národního divadla.

Výsledek: ač pokoj působí na první pohled strohým dojmem, skrývá v sobě dostatečné množství hádanek a hlavolamů. Pokud jste v této "branži" nováčkem, určitě přijďte alespoň ve třech - víc hlav víc ví a složitost některých úkolů je docela vysoká.

Questmania

Czech Trap

 

Uživatelské hodnocení

0 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 5
(0 hlasů , průměrné hodnocení: 0,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz