dedictvi

ÚNIKOVÁ HRA «DĚDICTVÍ»

60 minut
2-5 hráčů
Střední
800 -1200 Kč
71%

Expertní
hodnocení

  • Námět75%
  • Hádanky75%
  • Atmosfěra75%
  • Technologie65%
  • Dynamika80%
  • Servis50%
Dědeček byl slavný vynálezce a úspěšný obchodník. Na sklonku života zjistil, že se jeho obchodní tajemství snaží získat mafie, a proto ho zabezpečil do trezoru ve své kanceláři. Pro vás připravil vodítka, jak se k dědictví dostat. Bohužel došlo na dědečkovy obavy. Mafie ho připravila o život a nyní se snaží dostat i k jeho trezoru. Máte před ní jen hodinu náskok. Zvládnete rozluštit všechna vodítka a dostat dědictví do bezpečí? Čas běží...

Autoři hry Dědictví

Nikdo není věčný, a to zejména naši prarodiče. Po jejich smrti může náš smutek zmírnit jen zpráva o nevídaném dědictví. Díky únikové hře "Dědictví" od Mazement máte šanci získat velké dědictví i bez přítomnosti dědečka. Je třeba poznamenat, že tato úniková hra je velmi odlišná od ostatních únikových her v Praze. Prvně musíte být alespoň trochu všestranně vzdělaní, dále se trochu vyznat v astronomii, animovaných filmech, hudbě, kinematografii atd. Za druhé - systém hádanek je postaven zajímavým způsobem, v podstatě všechny kódy ve hře jsou smysl dávající slova. Už po několika minutách od začátku hry jsme se ocitli v místnosti zalité laserovými paprsky. Chcete-li jít dál, musíte postupně řešit hádanky dědečka a tím si dále otevírat cestu k dědictví.

Ve hře není velké množství hádanek, ale každá z nich je tvrdý oříšek. Nelze jednoduše získat klíč zpod křesla či uhádnout kód. Je opravdu potřeba přemýšlet nad každým úkolem. Ve hře lze zvolit úroveň obtížnosti. Vybrali jsme tu nejtěžší a musíme uznat, že bez nápověd game mastera bychom těžko hru dokončili. Rekvizity ve hře nejsou složité, ale každá z nich má svůj vlastní význam. Hra prostě nemá nic zbytečného navíc, což je na jednu stranu dobré, a na druhou stranu hra působí zbytečně stroze a neumožní každému úplné ponoření do atmosféry. Hra například postrádala některé konkrétní věci po dědečkovi, které by mohly dobře zapadat do celkového prostředí. Technologie ve hře jsou také, ale jsou to často běžné věci používané v klasických únikových hrách. Dynamika hry je dobrá a připomíná jízdu na atrakcích - nejprve pomalu, potom stoupá nahoru, strmý pád velkou rychlostí a zase znovu.

Jednou z hlavních nevýhod je malá místnost před vstupem do hry. Servis se nám ale zdál velmi milý a společenský. Úniková hra "Dědictví" se nachází v blízkosti centra na Vinohradech, konkrétně v blízkosti metra Jiřího z Poděbrad.

Výsledek: pokud jste začátečník – zvolte snadnější úroveň obtížnosti a vezměte si s sebou co nejvíce přátel. Našim odborníkům se hra líbila především kvůli své vlastní identitě, stejně jako kvůli možnosti zvolení úrovně obtížnosti.

Questmania

Mazement

 

Uživatelské hodnocení

1 hlasování, průměr: 1,00 z 51 hlasování, průměr: 1,00 z 51 hlasování, průměr: 1,00 z 51 hlasování, průměr: 1,00 z 51 hlasování, průměr: 1,00 z 5
(1 hlasů , průměrné hodnocení: 1,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz