enigma

ÚNIKOVÁ HRA «ENIGMA»

60 minut
2-5 hráčů
Střední
1200 Kč
75%

Expertní
hodnocení

  • Námět70%
  • Hádanky65%
  • Atmosfěra65%
  • Technologie72%
  • Dynamika86%
  • Servis90%
Jste na vojenské misi! Vaším úkolem je ukrást ze základny nepřátelských sil plány ponorky! Abyste se dostali na velitelství rychleji, necháte se nepřátelskými silami zajmout. Tým je zamčený do doby, než má začít vyslýchání - což je přesně za 60 minut! To je také váš limit, ve kterém musíte ukrást plány a otevřít dveře k úniku! Zvládnete misi dokončit ve vyměřeném čase?

Autoři hry Enigma

Podle Tripadvisor se únikové hry společnosti Mindmaze umisťují na prvním místě mezi únikovými hrami v Praze. Náš tým se rozhodl prověřit, zda je to opravdu pravda – a začali jsme hrou Enigma.

Naším úkolem bylo ukrást plány ponorky a dostat se ven. Ale nikdo nás nevaroval, že začneme za mřížemi, kde nebylo skoro nic kromě gumáku. Od prvních minut jsme tak zapomněli, že jsme přišli psát recenzi o únikové hře a zcela jsme se ponořili do procesu úniku. Tu a tam jsme nacházeli vojenské rekvizity tehdejšího období - například periskop, brýle pilota a dokonce i... Ale ne! Nebudeme prozrazovat děj, pouze řekneme, že hra má jedno technologické zařízení, o jehož vyzkoušení sní každý, ale málokomu se to v životě podaří.

Scénář této únikové hry se prolíná s atmosférou, kterou vytvořili autoři jejím provedením. To je opravdu realistické. Ve hře není mnoho technických hádanek, ale ty které potkáte, velmi dobře zapadají do scénáře. V tématu hádanek je ale malý problém, o kterém bychom chtěli říct. Jde o to, že Mindmaze jsou defakto průkopníky únikových her v Česku. A právě proto mnoho autorů novějších únikových se inspirovalo právě u této firmy.

Je to i jeden z důvodů, proč pro zkušeného hráče většina hádanek nebudou novinkou - náš tým expertů prošel hru za 28 minut bez jakýchkoliv nápověd. Pro začátečníky bude velmi rozmanitá a zajímavá. Hru lze směle doporučit lidem, kteří zatím nemají zkušenosti s únikovými hrami. Asi největším zklamáním pro zkušenější hráče může být malý počet lokalit. Navzdory tomu je i tak potřebné týmové úsilí, tempo hry je poměrně vysoké a doporučujeme přijít ve 3-4 lidech.

Mindmaze se nachází nedaleko od zastávky I. P. Pavlova. Parkování nic moc, určitě je lepší využít MHD. Servis je dobrý - naleznete zde i malý relaxační koutek a čaj v termoskách. A nejdůležitější - jsou zde trezory pro ukládání osobních věcí – je to velmi velké plus, a to zejména v zimě.

Výsledek: Kvalitní a dobrá hra, která je ideální pro začátečníky. Našemu expertnímu týmu se hra líbila, ale nezdála se nám být složitou. Ale za ten zážitek budete rádi, i když jste zkušený hráč – hra je opravdu zajímavá a dynamická.

Questmania

Mindmaze

 

Uživatelské hodnocení

1 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 5
(1 hlasů , průměrné hodnocení: 5,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

Sarah
Member
18.11.2016 15:23

Úžasné!

Sarah dal hodnocení 5Sarah dal hodnocení 5Sarah dal hodnocení 5Sarah dal hodnocení 5Sarah dal hodnocení 5
wpDiscuz