exp

ÚNIKOVÁ HRA «EXPERIMENT»

60 minut
1-4 hráčů
Střední
1200 Kč
76%

Expertní
hodnocení

  • Námět68%
  • Hádanky78%
  • Atmosfěra85%
  • Technologie82%
  • Dynamika75%
  • Servis65%
Praobyčejné dveře, které nepředstavují vchod do jiného světa. Všechno nevypadá tak, jak bývá popisováno v populárních fantastických knížkách. Možná je to proto, že se vše na naší planetě odehrává v přítomnosti. A tato nepředvídatelnost neplánuje ubírat tempo. Za dveřmi se nachází absolutní temnota. Když překračujete práh, cítíte, že každý paprsek světla se může jevit jako záchrana. A teď to nejdůležitější, pozorně vnímejte. Vnímejte vše, co se děje, všímat si toho, co nepostřehnou ani stěny, které vás obklopují. Teprve poté budete chápat to, co nikdo jiný nechápe a to je to důležité. A když se vám bude zdát, že plameny co kdysi vyhasly, už se nezažehnou, pamatujte na následující: člověk se vždy bude snažit vymyslet způsob, jak se dostat z bezvýchodné situace.

Autoři hry Experiment

Každý z nás rád experimentuje. Někdo v laboratoři, někdo při výcviku se svým psem a kluci z Questroom vytvořili zcela novou Únikovou hru, kde má každý možnost provést svůj vlastní jedinečný experiment.

Scénář nám velice připomínal počítačových hru Fallout a jakmile jsme vešli dovnitř - byly naše domněnky potvrzeny. Ocitli jsme se v postkapitalistickém bunkru - kolem halda starých fungujících spotřebičů, stěny vyrobené z kovu – ocitli jsme se v naprosté tmě, jen malé červené světýlko osvětluje naše nové dobrodružství na začátku nové hry. Měli jsme pocit, že na nás v místnosti každou chvíli něco spadne. Světlo poblikávalo, ozývaly se zvuky a rány. V určitých okamžicích jsme měli až nepříjemný pocit. To ale na tom bylo fascinující. Dotvoření celkové atmosféry bylo naprosto excelentní. Vše propracované do detailů. Čestně a spolehlivě jsme byli ujištěni, což bylo poprvé v únikovce: "Pokud se něco rozbije - nebojte se my to opravíme." Záhady nejsou neuvěřitelné, ale logické, promyšlené z hlediska významu i provedení. Náš tým expertů byl opravdu nadšený, jak je vše opředeno tajemstvím, jak technologie, tak i realizace. Je těžké popsat technologické nápady autorů bez prozrazení děje. Takže řekněme – propracované technologie perfektně zapadají do celkové atmosféry. Menší problém spatřujeme v dynamice - bylo zřejmé, že se autoři snažili, aby hra byla zajímavá, ale neudrželi krok s jejím tempem. To platí zejména ke konci hry, kdy vyznívá trošku nejednoznačně.

Questroom se nachází jen pár minut chůze od Karlova náměstí, hned za rohem je parkovací zóna pro zaparkování automobilu. Ale vstupní hala byla dost malá a sloužila spíše jako kulisa pro fotografie, ale majitelé slíbili rozšířit čekací zónu a udělat ji nejen větší, ale i více komfortní.
Výsledek: Únikovka nevelkých rozměrů, které však dozajista mají svůj vlastní charakter. Netriviální hlavolamy a hádanky, kreativní přístup autorů k řešení rébusů - to vše dělá ze hry fascinující experiment - zcela jasný experimentální úspěch! Doporučujeme, jít do hry v menším týmu, v počtu 3-4 osob.

Questmania

Questroom

 

Uživatelské hodnocení

0 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 5
(0 hlasů , průměrné hodnocení: 0,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz