golem

ÚNIKOVÁ HRA «GOLEMOVA SKRÝŠ»

60 minut
2-5 hráčů
Střední
1000-1200 Kč
73%

Expertní
hodnocení

  • Námět85%
  • Hádanky63%
  • Atmosfěra75%
  • Technologie53%
  • Dynamika63%
  • Servis78%
Přeneseme vás do 16. století, do staré Prahy, kde jste mohli potkat Golema, muže stvořeného z hlíny. Najdete za 60 minut ve studovně rabiho Löwa šém, kterým ovládnete Golema a uniknete z místnosti ven?

Autoři hry Golemova skrýš

Tato úniková hra je skvělou ukázkou toho, kde se pro návštěvníka spojí příjemné s užitečným: projít hrou a zároveň proniknout duchem do mystické Prahy. Světově známý český Golem, jeho tvůrce a tajemství, které musíte rozluštit.

Atmosféru této únikové hry tvoří zejména děj a teprve dlouho poté její provedení. Právě z provedení máme docela rozporuplné pocity – například občas historicky nezapadají použité věci k dané době. Rekvizity ve hře jsou typické pro tento typ hry a část místnosti není interaktivní. To samozřejmě trošku ovlivňuje atmosféru hry, ale musíme přiznat, že i přes to autoři docílili symbiózy mezi scénářem a vlastní únikovou hrou, což je velká výhoda.

Hádanek není příliš mnoho, jsou logické a jejich složitost se během průběhu hry zvyšuje – začínáte tedy jednodušším a končíte již skutečnými záhadami. To celkově zvyšuje napětí, tempo hry postupně roste až k cílové rovince hry.

Hra neobsahuje zázračná technická řešení, a hráči, kteří již nějakou únikovou hru hráli určitě nebudou mít otázku typu "Co dělat s lahví vody?". Na jeden oříšek ale v ději narazíte – hádanka, která je opravdu unikátní a nikdy jsme nic takového nikde jinde na světě nepotkali.

Servis a mistnost před vstupem do únikové hry je na prosto v pořádku a personál je příjemný.
Hra se nachází nedaleko od pražské Letné s pohodlným parkováním a tramvajovou zastávkou poblíž.

Výsledek: tato úniková hra je ideální pro začátečníky a turisty. Zajímavostí je možnost měřit svůj výkon mezi dvěma týmy - hned vedle je totiž úplně stejně zařízená místnost. Zkušení hráči zde najdou několik velmi zajímavých věcí, které je určitě potěší. Doporučením je účast v týmu – ideálně 3-4 lidi.

Questmania

Puzzle Room

 

Uživatelské hodnocení

1 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 5
(1 hlasů , průměrné hodnocení: 5,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

Jaroslav
Member
4.5.2016 7:27

Musím jasně a jednoznačně ohodnotit všemi pěti hvězdami. Vybíral jsem já, koupil jsem voucher, konkrétně ten souboj co má puzzleroom v nabídce, a protože jsme velmi početná rodina, není lehké najít nějakou věc, která bude všechny bavit. Trošku jsem se toho bál, ale ve výsledku to bylo pro všechny super a všichni se pobavili. Doporučuji všem:) Stojí to za to.

Jaroslav dal hodnocení 5Jaroslav dal hodnocení 5Jaroslav dal hodnocení 5Jaroslav dal hodnocení 5Jaroslav dal hodnocení 5
wpDiscuz