hedr

ÚNIKOVÁ HRA «HEYDRICHIÁDA»

60 minut
2-5 hráčů
Střední
1250 Kč
72%

Expertní
hodnocení

  • Námět73%
  • Hádanky68%
  • Atmosfěra70%
  • Technologie55%
  • Dynamika74%
  • Servis90%
Je 27. května 1942 a Evropa je uprostřed největšího válečného konfliktu všech dob. Uplynulo pět měsíců od prvního transportu do terezína, němci se přibližují ke stalingradu a v Praze právě proběhl atentát na r. Heydricha. Státní tajemník K. H. Frank vyhlašuje zákaz nočního vycházení a gestapo zatýká bezhlavě každého, kdo se jim jen trochu nepozdává. Celým městem se nese strach...

V těchto těžkých časech se ocitnete v malém pražském bytě pavla nového, kterého právě odvedlo gestapo. Pavel nemá s atentátem nic společného, ale má mnohem větší tajemství, které musí zůstat skryto. Odhalte pavlovo tajemství a uprchněte z bytu dřív, než bude pozdě...

Autoři hry Heydrichiáda

Ještě před začátkem jsme dostali kompletní historickou informaci o těžkém životě v období druhé světové války včetně údajů o životě a smrti Heydricha. Poté nám předali baterku a poslali nás ven. Je třeba hned na úvod poznamenat, že hra má svoji duši - autoři se maximálně soustředili na atmosféru a provedení - všechno opravdu vypadá tak, jak by to mělo vypadat před 75 lety.

Již po 20 minutách od začátku hry jsme se zcela ponořili do atmosféry roku 1942 - všechny rekvizity a všechen nábytek je vybrán s maximální precizností - nenašli jsme žádný objekt, který by neodpovídal tomuto období. V pozadí hrálo rádio z válečných let, které dotvářelo tu správnou starou "vůni" doby. Hádanky ve hře jsou postaveny na bázi 1000 a 1 zámek, ale všechny se překvapivě nějakým způsobem prolínají se scénářem – to posiluje dojem probíhajících události uvnitř hry. Dobré je upozornit, že tato hra patří ke "střední" úrovni obtížnosti, takže nehledejte problémy tam, kde nejsou. Náš tým expertů prošel hru za 59 minut a to jsme vše řešili poctivě a snažili jsme si vše znesnadnit. Z hlediska zajímavosti hádanek můžeme podotknout, že ve hře jsou jak dobré, tak i špatné kousky – nicméně úplně chyběly technologicky zaměřené hádanky.

Pro hry z tohoto období je typické, že postrádají technologické hádanky, které by mohly dobře zapadnout do celkové atmosféry. Ale autoři hry "Heydrichada" alespoň vnesli technologické řešení do celkové atmosféry hry, což je velké plus! Dynamika této únikové hry narůstá s každou minutou. Je-li na začátku hry tempo docela pomalé, tak na konci jsme běželi mezi velkým počtem herních lokalit a snažili se dát dohromady šifry a kódy. Finále hry bylo také zcela neočekávané.

Pár slov by také zasloužil game master a vstupní hala. Game master na začátku příjemně uvedl do děje celé hry a stejně tak i po hře zhruba 10 minut mluvil o historických aspektech týkajících se hry. Místnost před vstupem do hry je malá, ale velmi útulná. Úniková hra se nachází přímo naproti VŠE – v dosahu příjemné parkování a tramvajová zastávka "Lipanská".

Výsledek: Dobrá hra zapadající do žánru své doby. Pohltí do atmosféry od první minuty. Hra nemá technologické "wow-efekty" nebo unikátní hádanky, avšak na atmosféře a průběhu se to nijak neodrazilo. Autoři si dali velkou práci právě s atmosférou, která je velmi realistická. Nezáleží na tom, jestli jste začátečník nebo profesionál – berte si s sebou co nejvíce přátel, je tu spousta místa.

Questmania

Locked in Prague

 

Uživatelské hodnocení

0 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 5
(0 hlasů , průměrné hodnocení: 0,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz