doorz-jaro45

ÚNIKOVÁ HRA «JARO 45: HANEBNÝ PANCHARTI»

60 minut
2-6 hráčů
Střední
990 - 1690 Kč
87%

Expertní
hodnocení

  • Námět79%
  • Hádanky88%
  • Atmosfěra93%
  • Technologie85%
  • Dynamika88%
  • Servis89%
Společně se skupinou partyzánů Vás zajali SS. Teď jste zamčeni ve stodole a čekáte na popravu. Abyste se vyhnuli popravě a odzbrojili nepřítele, musíte se dostat ven ze stodoly, proniknout na velitelství, otevřít tajný bunkr a zneškodnit ho.

Autoři hry Jaro '45: Hanebný pancharti

DoorZ je snad jedna z nejzajímavějších evropských značek v oboru únikových her. Dnes budeme konkrétně mluvit o hře Jaro '45: Hanebný pancharti, kde úkolem pro vás bude nejen dostat se ven, ale i odpálit bunkr nacistů. Jakmile se ocitnete v první místnosti – hned pochopíte díky skvěle navozené atmosféře. Pod hukotem střel a mihotavého světla se prodíráte do skutečného nacistického bunkru. Zakladatelé hry věnovali mimořádnou pozornost každému detailu a kvalitě zpracovaní –nic zde nepůsobí zbytečným dojmem, každá položka má svůj smysl. Hra je natolik interaktivní, až vás hravě vtáhne do času doby dávno minulé.

Použité technologie nedávají mozku příliš práce si něco představit. Jsou hodně věrné. Málo únikových her v Česku se může pochlubit takovým zvukovým a světelným doprovodem. Veškeré hádanky jsou logické a celkově zapadají do průběhu děje hry. A nehledě na jejich složitost si s nimi poradí i skupina začátečníků, jen to zabere trošku víc času.

Tempo hry je různé, v určitou chvíli pocítíte, jak čas letí jako splašený, jindy se čas nechutně plouží. I to ke správné hře patří. Právě tyto rozdílné pocity budí dojem reality událostí. Na hru je určitě lepší jít s partou lidí – optimálně tak ve 3-4 lidech, což zlepší možnost vychutnat atmosféru hry.

Snad jedinou drobnou nevýhodou hry je její linearita. Všechny úkoly musí být prováděny v přesném pořadí, jak je to obvyklé v počítačových hrách. Ve spádu hry to však ani nepocítíte. Obsluha je příjemná, u vchodu vám hned bude nabídnuta voda, hraní na Xbox pro ukrácení času do startu hry a samozřejmě projdete kompletní instruktáží o hře. Hra je umístěna v centru města na Václavském náměstí. Zaparkovat tam o pracovních dnech je poměrně složité, proto je dobré hru naplánovat na víkend nebo jednoduše přijet prostřednictvím MHD.

Výsledek: směle doporučujeme tuto hru všem – začátečníkům i zkušeným, Čechům a cizincům. Unikátní atmosféra a originální hádanky vás vtáhnou kompletně do děje a výsledný dojem bude určitě velmi příjemný.

Questmania

Door Z

 

Uživatelské hodnocení

1 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 5
(1 hlasů , průměrné hodnocení: 5,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

Dagmar Čechová
Member
12.4.2016 13:54

Pro nás úniková hra č. 3, která opět posunula laťku výš! Skvěle připravené a vymyšlené, autentické prostředí i rekvizity, příjemná obsluha. I když jsme museli drobně sáhnout i po nápovědách, byli jsme nadšeni a dali to za 56 min :-) (tým: dospělý muž a žena, děti 13 a 15).

Dagmar Čechová dal hodnocení 5Dagmar Čechová dal hodnocení 5Dagmar Čechová dal hodnocení 5Dagmar Čechová dal hodnocení 5Dagmar Čechová dal hodnocení 5
wpDiscuz