kodsemtex

ÚNIKOVÁ HRA «KÓD SEMTEX»

60 minut
2-6 hráčů
Střední
1590 Kč
70%

Expertní
hodnocení

  • Námět62%
  • Hádanky60%
  • Atmosfěra60%
  • Technologie70%
  • Dynamika80%
  • Servis90%
Chcete se cítit jako v akčním filmu? Staňte se agentem 007 a jděte ve stopách pomstychtivého šílence, kterého vyhodili z armády a opustila ho manželka, tak se chce pomstít. V jeho tajné laboratoři tiká bomba a vy se ji musíte pokusit během 60 minut vyřadit z provozu.

Autoři hry Kód semtex

Úniková hra Kód Semtex patří k technologickému žánru, a autoři stejně jako v jejich hře Totální Československo, věnují větší pozornost hádankám a dynamice hry než její atmosféře a provedení. Ocitnete se v místnosti, která je plné různých zařízení. Na nejméně očekávaných místech se objevují klíče a řešení hádanek, zvukový doprovod podkresluje napjatou atmosféru situace, kdy musíme najít a zneškodnit bombu.

Hra má nejen technologické hádanky a obsahuje hodně zámků a hlavolamů - většinou se jedná o logický typ hádanek. Scénář jako takový chybí, proto je velmi těžké ponořit se do děje. Zřejmě děj nebyl hlavním motivem vzniku hry. Hádanky navazují jedna na druhou, tempo hry nedává možnost nudit se. Hra je velmi podobná únikové hře - Hackerovo Doupě od The Chamber, ale na rozdíl od Hackerova Doupě se zde autoři tolik nevěnují právě atmosféře a provedení. Pokud jde o dynamiku, jsou hry velmi podobné.

Po 40 minutách od začátku hry jsme konečně našli bombu. Této rekvizitě se nic nevyrovná – je proveden na 1+. Neutralizovat bombu bylo dost zajímavé – můžete využívat "jadernou energii", moderní technologie i údaje ze všech lokací únikové hry.

Umístění hry je v centru města - pasáž Černá Růže. Místnost před vstupem do hry je velmi prostorná a sama o sobě útulná. Servis je příjemný a nápovědy se zde vysílají ne za pomocí vysílaček jako obvykle, ale netradičně prostřednictvím obrázků na monitoru ve hře.

Výsledek: Dobrý pokus o provedení technologické únikové hry. Nečekejte žádné extra provedení či ponoření do atmosféry - tato hra je o něčem jiném: o dynamice a hádankách. Stejně jako ve hře Totální Československo od stejných autorů zde letí čas, značný počet hádanek se na vás sype ze všech stran. Hrát v únikovou hru "Kód semtex" je zábavné, doporučujeme brát s sebou maximálně 3 přátele.

Questmania

Escape Rooms Prague

 

Uživatelské hodnocení

1 hlasování, průměr: 4,00 z 51 hlasování, průměr: 4,00 z 51 hlasování, průměr: 4,00 z 51 hlasování, průměr: 4,00 z 51 hlasování, průměr: 4,00 z 5
(1 hlasů , průměrné hodnocení: 4,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

Dagmar Čechová
Member
12.4.2016 13:53

Pro náš tým (rodina: dospělý muž a žena, 2 děti: 13 a 15 let) to byla druhá úniková hra. Po té první (Va-Bank) přišlo lehké rozčarování v tom smyslu, že jsme nebyli schopni zvládnout řešení bez nápověd. Nicméně nápovědy jsou zobrazovány automaticky na obrazovce, aniž byste si o ně museli říct – i toto nás vedlo k přesvědčení, že je to zřejmě běžné, že jsou třeba :-). Ve hře je spousta předmětů, které vás zmatou a k ničemu nejsou (na rozdíl od předchozí). Je hodně členitá a ani s nápovědou není snadné správné řešení odhalit :-) O to větší radost máte, když se vám to podaří :-). Čas odjištění bomby: 49:50 – dle nástěnky venku jsme zjistili, že většina týmů dopadla hůř, takže jsme nakonec i odtud odcházeli spokojeni. Byť náročnost se nám jevila větší a chvílemi jsme si připadali jako loutky, protože nám nezbýval prostor a čas na vlastní vymýšlení strategie – byli jsme vedeni k jednotlivým nutným krokům, aby bylo možné řešení najít a úkol splnit.

Dagmar Čechová dal hodnocení 4Dagmar Čechová dal hodnocení 4Dagmar Čechová dal hodnocení 4Dagmar Čechová dal hodnocení 4Dagmar Čechová dal hodnocení 4
wpDiscuz