portal

ÚNIKOVÁ HRA «PORTAL»

60 minut
2-4 hráčů
Střední
1250 Kč
80%

Expertní
hodnocení

  • Námět59%
  • Hádanky89%
  • Atmosfěra79%
  • Technologie94%
  • Dynamika84%
  • Servis79%
Zatímco se všichni hádali o existenci paralelního světa, starý vědec přišel se strhujícím objevem: nejen že paralelní svět dokázal, ale také se do něj úspěšně dostal díky portálu, který si sám zhotovil. Jeho zařízení je však velmi nestabilní, a proto náš geniální badatel riskuje, že zůstane v neznámé dimenzi jednou provždy. Vy, jako jeho učňové, se pro něj musíte vydat a zavčasu se vrátit zpět!

Autoři hry Portal

Technologie, technologie a znovu technologie. V Praze není mnoho únikových her, které se můžou pochlubit tak velkým počtem skutečně unikátních high-tech hádanek. Robo-hand, laserová harfa a mnoho dalšího.

Ale pěkně popořadě. Tento portál je pokračováním výpravy “Za hranicemi”, která má za úkol přemístit se podle pokynů profesora do paralelního vesmíru. Atmosféra děje je velmi podobná opravdovému fantasy filmu - bílé zdi, sterilita - nic přebytečného. Každá hádanka v této únikové hře se řeší jinak a má svoji vlastní logiku. Autorům se podařilo vyhnout stereotypním řešením, což dělá hru velmi zajímavou a dynamickou.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat použitým technologiím. V současné době totiž tato hra opravdu patří mezi nejvíce technologicky-vyspělé únikové hry v Praze. Vypadají dost realisticky, většina rekvizit je interaktivní. Doporučujeme hrát maximálně ve třech hráčích, protože děj vás strhne natolik, že si veškeré hádanky chcete rozlousknout sami. A při větším herním publiku to dost dobře nepůjde.

Jediné, co nám v této únikové hře trošku chybělo, byl zvukový doprovod, který mohl akcentovat fantastičnost konajících se událostí.

Servis je příjemný, obsluha mluví hned třemi jazyky - česky, anglicky a rusky. Úniková hra se nachází v dochozí vzdálenosti od Národní třídy.

Výsledek: Portál - je úniková hra napěchovaná moderními technologiemi, u které se vám lehce může stát, že si ji po čase rádi budete chtít zopakovat. Pro lepší nastoupení do tempa hry je fajn navštívit nejprve únikovou hru “Za hranicemi”, což je prequel k Portálu.

Questmania

Lostrooms

 

Uživatelské hodnocení

0 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 5
(0 hlasů , průměrné hodnocení: 0,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz