secret-of-tomb

ÚNIKOVÁ HRA «SECRET OF TOMB»

60 minut
2-5 hráčů
Těžká
1000 - 1200 Kč
60%

Expertní
hodnocení

  • Námět75%
  • Hádanky55%
  • Atmosfěra50%
  • Technologie50%
  • Dynamika65%
  • Servis60%
Brent Chadwick měl složité dětství. Vyrůstal ve stínu své matky Lucille, která byla zakladatelkou sekty nepokušitelných.Po smrti své matky se ukryl do podzemní kláštera, kam za pár vteřin vstoupíte. Vzhledem k jeho pomatené mysli se tento klášter stal místem plným nástrah a pastí. Abyste klášter opustili, musíte najít urnu s popelem Brentovy matky Lucille a osvobodit její duši. Pokud se vám to nepovede do šedesáti minut, Brent se vrátí do svého úkrytu...a opravdu bych si nepřál být v té chvíli ve vaši kůži!

Autoři hry Secret of Tomb

Na začátku musíme podotknout - tato úniková hra patří spíše mezi složitější, což bohužel není přímo adekvátní k provedení této únikové hry. Mnich, žijící v podzemním klášteře zemřel a byl pohřben jiným způsobem, než si přál. Vašim úkolem je najít pozůstatky mnicha a pohřbít ho znovu s veškerou poctou, jinak jeho duch bude i nadále terorizovat okolí (a mimochodem naproti je Magistrát).

Místnost této únikové hry je docela velká, což umožňuje hrát s velkým počtem kamarádů. Co se týče atmosféry = prostředí místnosti vypadá velmi umělohmotně a některé rekvizity (například maniken) by tam správně vůbec neměly co dělat.

Hádanky jsou různorodé, pro úspěšné vyřešení je potřeba ponořit se co nejvíce do děje hry, je velmi důležité nezapomínat a brát v potaz i na první pohled nevýznamné detaily. Díky tomu jste strženi dějem hry a vše probíhá přirozeně. Na zadání úkolů je znát, že autoři jsou technici a ne humanitní vědci: využijete pojmy jako je algebra, fyzika, geometrie a hodně ostatních technických problematik. Ale nemáte se čeho bát, i když jste základní školu prospali - zadání zvládnete.

Z technologické stránky - nekonají se tu žadné zázraky, ale to je naprosto v pořádku. Takový klasický český průměr. Dynamika této únikové hry je poměrně vysoká, není čas na to se nudit. Každý člen našeho týmu měl možnost řešit vlastní hádanky – je jich tam tedy opravdu hodně.

Místnost před vchodem do hry je velice hezky provedena, můžete tady nechat svůj vzkaz přímo na zdi. Franšízy této únikové hry lze navštívit mimo jiné i v Paříži, Budapešti nebo v Praze u metra Můstek nebo Národní třída.

Výsledek: V této únikové hře se opravdu musíte ponořit do děje, jinak se nehnete z místa. Bez ohledu na nedůvěryhodnou atmosféru hry je její spád pomerně dynamický, obsahuje hodně hádanek a určitě bude zajímavá pro začátečníky. Pokud jste již zkušenější hráč, není tato hra pro vás asi úplně správná volba – většinu hádanek již totiž budete mít prokouknutou a hra pro vás nebude tak napínavá, ale spíše rutinní.

Questmania

Trap Prague

 

Uživatelské hodnocení

1 hlasování, průměr: 4,00 z 51 hlasování, průměr: 4,00 z 51 hlasování, průměr: 4,00 z 51 hlasování, průměr: 4,00 z 51 hlasování, průměr: 4,00 z 5
(1 hlasů , průměrné hodnocení: 4,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz