sherlokova-kancelar

ÚNIKOVÁ HRA «SHERLOCKOVA KANCELÁŘ»

60 minut
2-5 hráčů
Střední
1200 Kč
62%

Expertní
hodnocení

  • Námět92%
  • Hádanky77%
  • Atmosfěra37%
  • Technologie32%
  • Dynamika72%
  • Servis62%
Jak asi víte, nebo byste se mohli dozvědět v povídce “The Sign Of Three”, já John Hamish Watson jsem se zasnoubil se svou životní láskou Mary Elizabethou Morstanovou. Už je to nějaký čas, co nenápadně pozoruji, jak se veliký Sherlock Holmes pokouší řešit nové případy bez mé pomoci pouze s využitím jeho brilantní mysli. Musím však konstatovat, že má výpomoc pro něj byla zkrátka nenahraditelná. Nabízí se tedy otázka, kdo nahradí moje místo po boku geniálního Sherlocka teď, když jsem se rozhodl vyměnit život plný bláznivých a vzrušujících dobrodružsví za pohodu rodinného krbu. I samotný Sherlock si uvědomuje, že potřebuje nového přítele ve zbrani. Rozhodl se proto, že si bude postupě zvát odvážné zájemce do své kanceláře, kde si otestuje jejich detektivní nadání. Kdo ví, možná jste to právě vy, komu se podaří vyřešit všechny záhady, které si záludný Sherlock ve své pracovně pro vás připravil.

Autoři hry Sherlockova kancelář

Na světě neexistují lidé, kteří neslyšeli o dobrodružstvích Sherlocka Holmese a Dr. Watsona. Tito knižní hrdinové se dočkali televizního i filmového zpracování a nyní se jejich role promítly i do únikové hry.akmile se dostanete do místnosti, okamžitě pochopíte - zde žije a pracuje Sherlock Holmes. Na skříni jsou chemické kádinky, na stole jsou rozházené záznamy a slavná trubka, na stěně visí obrovská mapa Londýna. Atmosféra na začátku hry se zdá docela věrná, všechny atributy velikého detektiva jsou na svých místech a účastní se hry. Dynamika hry je již od počátku vysoká. Hádanek, které může řešit více lidí současně, je také dostatek.

Zhruba po 20 minutách se však bohužel tempo hry začalo zpomalovat. Do cesty nám přicházelo stále více věcí, které nám dojem ze hry kazily - pach barvy na zdech, nefunkční baterka nebo například takový detail jakým je LED světlo v kanceláři z 19. století. I to jsou detaily, na které by provozovatel měl pro zajištění autentičnosti dojmu pamatovat. K nepříjemnému dojmu přispěla i jedna z místností, která neměla vůbec žádné dekorace, byl v ní chlad a absence světla. Konec hry ukrýval hlavní hádanku, která byla kryptografického typu. Hráči bez zkušeností si s ní sice poradí, protože není složitá, nicméně je dosti rutinní a ve výsledku oslabuje dojem z celé hry.

Hra má spoustu zámků, většina z nich vede k další nápovědě, která vám umožní otevřít další zámek - takže defakto princip "1000 a 1 zámek". Technologických hádanek je ve hře málo, ale ty, které potkáte stojí zato. Drobným mínusem je, že občas úplně nezapadají do související atmosféry.

Personál je milý, servis není špatný a lokace je pohodová - jen minuta chůze od tramvajové zastávky Lipanská.

Výsledek: typická detektivní únikova hra pro Prahu bez zvláštních "wow-efektů". Podle našeho názoru nemá tato úniková hra Sherlok přímý vztah k dobrodružstvím Sherlocka Holmese, s výjimkou některých atributů patřících tomuto detektivovi. Doporučený počet spoluhráčů je 3-4. Ve více osobách již bude těžké držet kontinuitu přehledu, kdo co vyřešil.

Questmania

Exit Game Prague

 

Uživatelské hodnocení

0 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 5
(0 hlasů , průměrné hodnocení: 0,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz