questpark

ÚNIKOVÁ HRA «STANICE KÁRLOVO NÁMĚSTÍ»

60 minut
2-4 hráčů
Střední
1200 Kč
76%

Expertní
hodnocení

  • Námět78%
  • Hádanky79%
  • Atmosfěra75%
  • Technologie80%
  • Dynamika72%
  • Servis73%
Metro - je to nejenom rychlý a komfortní transport, ale i kilometry podzemí, plných tajností a nebezpečí. Stanice metra Kárlovo náměstí se stala úkrytem zlého psychopata, který chci zorganizovat teroristický čin a zabit co nejvíce lide. Jste elitní jednotka rychlého nasazení, která dostala na místo první. Maté li dost času a rozumu, aby zastavit zlověstný plán?

Autoři hry Stanice Kárlovo náměstí

V počítačovém herním průmyslu se objevuje žánr "indie hra". Představte si, že několik vývojářů toužilo v první řadě vytvořit perfektní hru a ne na ní vydělat miliony korun. Únikové hry v tomto případě také nejsou výjimkou. Dnes se zaměříme na hru "Stanice Karlovo náměstí", která vznikla v rukou dvou bratrů spolu s kamarádem.

Hlavním úkolem této hry není pouze se dostat ven, ale zejména zneškodnit bombu a zabránit výbuchu ve stanici Karlovo náměstí. Náš tým expertů si vzal tato slova doslova k srdci – my všichni žijeme na žluté dráze metra. Už od naprostého začátku nás hra zcela pohltíla svou atmosférou – už jen to, jak vypadá tajuplné místo v metru, na jehož dveřích visí nápis "Nepovolaným vstup zakázán." Všechno v této hře, počínaje rekvizitami, odvíjející se napínavý děj, technologické hlavolamy, až po dokončení vyřešení hádanky - to vše je naplněné láskou k únikovým hrám. Ano, v této hře nenajdete hromadu drahého vybaven, ale díky scénáři, jímž se prolíná tajuplná atmosféra, dokážete uvěřit, že provádíte záchrannou operaci. Překvapující je to obrovské množství ručně vyrobených rekvizit a co je nejdůležitější, všechno je naprosto na svém místě.

Technologie v této hře je vynikající – je zde obojí, elektronické i mechanické hlavolamy, ale co je nejdůležitější – nechybí zde moment překvapení a strachu. K naprostému překvapení týmu jsme došli k závěru, že v některých momentech je to opravdu děsivé. A to i navzdory skutečnosti, že ne všechny hádanky se zdají být logické, doslova vás strhnou a provokují k jejich horlivému řešení. Jediná věc, která může rozhodit zkušeného hráče, je dynamika. Jakmile se přibližujete do polovinou hry, stává se plynulou až pomalou, ale od půlky hra začne znovu nabírat rychlost. Ke konci hry nabírá zběsilé tempo. Jakmile opustíte místnost, doslova s vámi lomcují emoce – zachránili jste pražské MHD. A to je ta nejlepší zkušenost, kterou jste mohli získat!

Vstupní hala připomíná vkusné hipster kavárny. Únikovka se nachází minutu chůze od stanice metra Karlovo náměstí, vedle se nachází velké placené parkování – obecně máte vše na dosah ruky.

Výsledek: náš tým expertů stále nemůže uvěřit, že tolik promyšlená hra se spoustou ručně vyrobených detailů vznikla pod rukama tří nadšených chlapů. Doporučujeme jít do hry s 3-4 členným týmem.

Questmania

Questpark

 

Uživatelské hodnocení

0 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 5
(0 hlasů , průměrné hodnocení: 0,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz