tajemna-pracovna

ÚNIKOVÁ HRA «TAJEMNÁ PRACOVNA»

60 minut
2-6 hráčů
Střední
1000 - 1200 Kč
73%

Expertní
hodnocení

  • Námět85%
  • Hádanky69%
  • Atmosfěra69%
  • Technologie65%
  • Dynamika76%
  • Servis75%
Ve starém domě v srdci Starého města Pražského na vás čeká pracovna nejmenovaného Pražského myslitele, cestovatele a badatele, jenž tento dům, ba přímo i prostor, kde se hra odehrává, skutečně od období První republiky obýval. Tento pán měl kolem sebe určitou auru tajemna a platil za velkého podivína. Dozvěděli jsme se o něm několik více či méně uvěřitelných příběhů, z nichž jeden stojí předobrazem dobrodružství, které tu na vás čeká.

Ocitnete se na počátku 20. století v jeho pracovně, která stejně jako on sám skrývá podivné tajemství. Tato prvorepubliková místnost, ačkoli vypadá vcelku normálně, se brzy ukáže být vším, jen ne běžnou pracovnou běžného člověka. Dokážete odhalit tajemství, která tato místnost ukrývá a dostat se z ní včas ven?

Autoři hry Tajemná pracovna

Začneme tím, že je to jedna z mála únikových her, jejíž děj nebyl jen prostě vymyšlen. Srdci myšlenky odpovídá totiž díky tvůrcům i místnost, ve které se hra nachází. Následující příběh vypráví gamemaster před začátkem hry. Říká se, že když chlapi z Chamberu se nastěhovali do této budovy a narazili na tajnou skříňku, která obsahovala dokumenty. S jejich pomocí objevili příběh člověka, který kdysi žil v tomto bytě. Ukázalo se, že si ho dokonce pamatuje i jedna ze stařenek, která dosud žije v sousedství. Byla to ona, kdo prozradil děsivé tajemství zasazené do osnovy hry. Je to jen dobrá legenda nebo pravda?

Scénář se dobře prolíná s atmosférou hry. Navozuje pocit, že tu dlouhou dobu nikdo nežije. Staré nádobí a předměty okolo to ještě zvýrazňují. Rekvizity a technologické hádanky jsou klasické pro detektivní únikovou hru - vše je přímo na místě - zámky, magnety i kryptografické hádanky. Nebudeme prozrazovat děj. Jen lehce naznačíme, že téměř v polovině hry – ve chvíli, kdy odhalíte hlavní tajemství – hra úplně změní vlastní atmosféru a styl – z našeho pohledu velmi příjemné překvapení.

Hádanky jsou různorodé, od klasického hlavolamu až po zajímavé kryptografické hádanky – například pro vyřešení jednoho úkolu musíte být ve správném čase na správném místě. Rekvizity jsou dobové, ale je na nich již vidět opotřebení – vždyť tato hra je jednou z nejpopulárnějších únikových her v Praze a na rekvizitách se již vystřídalo hodně hráčů. Tempo hry je dostatečně vysoké a čas letí rychle. Doporučujeme ideálně 3 - 4 lidi, rozhodně ne více.

«The Chamber» se nachází v dochozí vzdálenosti od zastávky u Právnické fakulty, zaparkovat se dá na i placeném parkovišti v blízkosti hotelu Inter Continental.

Výsledek: Je vidět, že chlapi z Chamberu připravovali tuto hru s láskou. Oproti hře "Hackerovo Doupě" vypadá mnohem jednodušší, ale na druhou stranu je to úplně jiný žánr. V každém případě byste ji ale neměli minout - zaprvé kvůli vynikajícímu scénáři a zadruhé – na konci budete příjemně překvapeni přelomem událostí!

Questmania

Thechamber.cz

 

Uživatelské hodnocení

0 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 5
(0 hlasů , průměrné hodnocení: 0,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz