cssr

ÚNIKOVÁ HRA «TOTALITNÍ ČESKOSLOVENSKO»

60 minut
2-6 hráčů
Střední
1590 Kč
71%

Expertní
hodnocení

  • Námět65%
  • Hádanky75%
  • Atmosfěra54%
  • Technologie57%
  • Dynamika86%
  • Servis90%
Ochutnejte atmosféru totality. Staňte se disidentem stíhaným STB v bývalé Československé socialistické republice a vydejte se prostřednictvím sametové revoluce na cestu ke svobodě. Zapojte své schopnosti a společně se svými spoluhráči najděte cestu zpět.

Autoři hry Totalitní Československo

V Česku je mnoho únikových her na téma Sametové revoluce a většina z nich je vytvořena ve stylu "1000 a 1 zámek". Interiéry a rekvizity, které ještě dnes mají naše prarodiče ve sklepě, jsou typicky fádní a zkušeného hráče téměř nepřekvapí. Alespoň to jsme si mysleli do té doby, než jsme navštívili únikovou hru - Totální Československo.

Na začátku hry jste upoutáni k mřížím, zhasínají se světla a nechávají vás v rozpacích. Náš tým byl příjemně překvapen obratem děje, od první minuty jsme se ponořili do atmosféry hry. Poté, co jsme se vysvobodili, nás děj přenesl do tornáda hádanek založených na principu 1000 a 1 zámek. Navzdory tomu, že naši experti nehodnotí pozitivně hry v podobném stylu – zde bylo vše přesně tak, jak má být. Hádanek a zámků bylo dostatek a po vyřešení jedné hádanky jsme okamžitě řešili další. V kombinaci s častými změnami lokací je dynamika hry tak dobrá, že 48 minut, za kterých jsme hru prošli, uteklo pomyslně daleko rychleji.

Po několika hodinách od dokončení hry jsme začali vzpomínat na vše, co se nám nelíbilo. Za prvé by to mohlo být značné množství neinteraktivních rekvizit, které bychom rádi použili. Za druhé – několik známých hádanek, které každý zná z dětství. Podle našeho názoru by autoři mohli předvést více úsilí a dotáhnout tuto skvělou únikovou hru na téma revoluce v Československu ještě dál. Ale tyto závady nejsou příliš důležité. Na hře je vidět, že je vytvořena s láskou. Bavilo nás ji hrát a drobné nuance spojené s atmosférou a rekvizitami se odsouvají na vedlejší kolej.

Umístění hry je v centru města - pasáž Černá Růže. Místnost před vstupem do hry je velmi prostorná a sama o sobě útulná. Servis je příjemný a nápovědy se zde vysílají ne za pomocí vysílaček jako obvykle, ale netradičně prostřednictvím obrázků na monitoru ve hře.

Výsledek: dynamická hra se spoustou různých hádanek. Hra téměř postrádá technologické hádanky a design místností, potřebovala by ale ještě trošku dopilovat. Nicméně i přes to je hra "Totální Československo" jednou ze zábavnějších únikových her na téma sametové revoluce. Směle sem můžete zajít ve velké partě - čím větší tým, tím lépe.

Questmania

Escape Rooms Prague

 

Uživatelské hodnocení

1 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 5
(1 hlasů , průměrné hodnocení: 5,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz