vabank

ÚNIKOVÁ HRA «VA-BANK»

60 minut
2-5 hráčů
Střední
800 - 1200 Kč
83%

Expertní
hodnocení

  • Námět82%
  • Hádanky77%
  • Atmosfěra92%
  • Technologie87%
  • Dynamika70%
  • Servis92%
Když se rozhodnete vyloupit banku, musíte být připraveni opravdu na všechno. Stačí jediné chybné rozhodnutí a situace se začne vyvíjet zcela jinak, než by měla. Zde Vás očekává napínavý úkol se spoustou nečekaných zvratů a překvapení. Je jen na vás jak se s nimi vyrovnáte. Budete si každý krok pečlivě rozmýšlet dopředu anebo budete improvizovat na místě? Podaří se Vám z nesnází vybřednout včas? Odpověď najdete v dobrodružství Va-Bank.

Autoři hry Va-Bank

Předně musím podotknout, že autoři výzdoby této únikové hry se opravdu snažili: vše od vchodu ve tvaru obřích dveří trezoru (který se ještě k tomu otevírá jako ve filmech), až po bankovní schránky - zcela vtáhne do atmosféry hry. Dodatečně bychom chtěli pochválit organizátory za zvukový doprovod - je opravdu jeden z nejlepších v Praze. Pokud nepočítáme umělohmotné peníze, jsou rekvizity na vysoké úrovni. V půlce děje jsme se začali cítit jako v opravdové bance. Hádanky jsou logické, sem tam je opravdu potřeba zapnout mozek na plné obrátky a myslet jako loupežník pro získání cizího bohatství. Prochází se i přes zajímavé a různorodé úkoly, ale není jich moc. Asi největším zklamáním této únikové hry byla její délka - je prostě krátká. Možná proto, když jsme otevřeli poslední dveře, zůstal v nás drobný pocit neuspokojení. Chyběla nějaká závěrečná superhádanka, něco co by vtisklo dojem silného zážitku.

Pokud se zmíním o technologiích a ději - ve hře se nehraje až tolik na scénář jako takový, celý děj je totiž postaven spíše na technologických řešeních. Technologie jsou důvěryhodné, žádné pohádkové bájení, proto se hráč opravdu po chvíli cítí jako opravdový loupežník co okrádá banku.

Tempo únikové hry je klidné, proto není potřeba spěchat při volbě nápověd. Popřemýšlejte pár minut a řešení třeba přijde samo - pro nápovědu musíte totiž běžet k telefonu přes celý obrovský pokoj.

Úniková hra Va-Bank se nachází v desetiminutové dochozí vzdálenosti od metra Muzeum, u vchodu Vás uvítá velmi příjemný mladý muž, který Vám poskytne baterku (nápověda - nezahazujte ji ze začátku moc daleko) a provede instruktáž.

Výsledek: geniální možnost, jak legálně vyloupit banku - určitě navštivte tuto únikovou hru, ať jste nováček nebo zkušený hráč.

Questmania

Questerland

 

Uživatelské hodnocení

4 hlasování, průměr: 5,00 z 54 hlasování, průměr: 5,00 z 54 hlasování, průměr: 5,00 z 54 hlasování, průměr: 5,00 z 54 hlasování, průměr: 5,00 z 5
(4 hlasů , průměrné hodnocení: 5,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

Dagmar Čechová
Member
12.4.2016 7:59

Pro náš tým (rodina: dospělý muž a žena, 2 děti ve věku 13 a 15 let) to byla první úniková hra vůbec. Nutno říct, že jsme si vybrali správně. Odcházeli jsme nadšeni a rozhodnuti brzy vyzkoušet další. Naše kombinace zcela vyhovovala tomu, co bylo třeba vymyslet a objevit, každý z nás v podstatě stejnou měrou přispěl k celkovému splnění v čase 44 min (bez nápovědy). Na všechny potřebné kroky jsme si přišli sami, jako tým, jen zapojením logiky – a to nás naplnilo skvělým pocitem, na rozdíl od následující hry, kde jsme se velmi brzy stali otroky nápověd a jen se snažili plnit postupně jednotlivé instrukce, čili i když jsme úkol splnili včas, zůstal hořký pocit, že sami bychom to nedokázali.

Dagmar Čechová dal hodnocení 5Dagmar Čechová dal hodnocení 5Dagmar Čechová dal hodnocení 5Dagmar Čechová dal hodnocení 5Dagmar Čechová dal hodnocení 5
Filip Behounek
Member
12.4.2016 13:55

Byli jsme opravdu nadšeni, obtížnost tak akorát, velmi povedené prostředí, milá obsluha – není co vytknout. Těšíme se na další místnosti!

Filip Behounek dal hodnocení 5Filip Behounek dal hodnocení 5Filip Behounek dal hodnocení 5Filip Behounek dal hodnocení 5Filip Behounek dal hodnocení 5
Michaela Dědicová
Member
12.4.2016 13:58

Skvěla hra a chytré hadanky. Líbí se mi množství místností. Personál velmi příjemný.Moc jsme si to užil.

Michaela Dědicová dal hodnocení 5Michaela Dědicová dal hodnocení 5Michaela Dědicová dal hodnocení 5Michaela Dědicová dal hodnocení 5Michaela Dědicová dal hodnocení 5
Svatopluk Fronk
Member
12.4.2016 13:59

Pěkná hra a realizace. Prostředí vypadá jak skutečný trezor, spousta hejblat a malých překvapení. Přišlo nám to jen až dost snadné (ve dvou lidech a bez nápověd za 35 minut).

Svatopluk Fronk dal hodnocení 5Svatopluk Fronk dal hodnocení 5Svatopluk Fronk dal hodnocení 5Svatopluk Fronk dal hodnocení 5Svatopluk Fronk dal hodnocení 5
wpDiscuz