zelezna-opona

ÚNIKOVÁ HRA «ŽELEZNÁ OPONA»

60 minut
2-5 hráčů
Střední
1989 Kč
74%

Expertní
hodnocení

  • Námět90%
  • Hádanky70%
  • Atmosfěra40%
  • Technologie65%
  • Dynamika85%
  • Servis95%
Představte si prázdnou bílou místnost. Zavřou se za vámi dveře a vy jste v prvních vteřinách oslněni svitem lampy, jaké používala tajná policie při výslechu. Místnost je ale prázdná jen na první pohed. Najděte klíč ke dveřím skrz sérii skrytých mechanismů. Užijte si hru, díky níž poznáte vaše přátele nebo partnery zase o něco víc. Odejdete se zážitkem, o kterém budete ještě týdny mluvit.

Autoři hry Železná opona

Úniková hra Železná opona si získala velkou popularitu ještě před jejím spuštěním díky portálu Startovač.cz, kde autoři hry vybírali peníze na její realizaci. I přes vleklou výstavbu tato hra dokázala hned po spuštění přilákat v České republice velkou pozornost. Je vidět, že autoři hry přistoupili k mnoha věcem s velkou dávkou kreativity. Pokud bychom měli hodnotit "originalitu", pak také není pochyb - Železná opona by získala velmi vysoké hodnocení. Je však důležité neopomenout, že všechny únikové hry se skládají z různých ingrediencí. Tým Questmania se rozhodl zkontrolovat, zda se tvůrcům podařilo vytvořit opravdu národní hru.

Scénář hry je docela zábavný - představte si paralelní vesmír, kde v Československu nadále panuje komunismus. To je docela originální řešení - kde jinde najdete DVD přehrávač vedle Leninovy busty? Kompletní mix žánrů - je vidět, že se autoři pokusili realizovat "všechny možné hádanky" bez ohledu na minimální věrohodnost - i když na druhou stranu, o jakou věrohodnost se může jednat v alternativní realitě?

Hádanky zejména v první polovině hry jsou velmi zajímavé - je třeba pracovat nejen hlavou, ale také rukama. Přijít s velkou partou hráčů se opravdu vyplatí. Technologie ve hře nejsou složité, avšak jejich prezentování je opravdu velmi originální. Nebudeme prozrazovat děj, ale věřte, že v této únikové hře jsou místa, kde člověk otevírá ústa se slovy "Wow". Zvukový doprovod to vše dokresluje. Jsou tu ale i zápory. Slabinou této hry je provedení rekvizit. Jednou se nám seknul zámek, poté se prakticky v rukou rozpadl mikroskop a z busty Lenina vždy něco vypadávalo. Obzvlášť strašidelně vypadaly vyčnívající dráty ze zásuvky. Takovéto věci zbytečně kazí atmosféru hry. Čilý začátek s originálními hádanky a technologiemi se v druhé polovině hry překlopil do žánru "1000 a 1 zámek." Ale i přesto je hra docela dynamická a s velkou partou se nebudete nudit. Určitě nechoďte jen ve dvou, jinak je šance nedostat se ven kvůli Železné oponě a navždy zůstanete v době komunismu.

Chillout prostor před vstupem do hry je jeden z nejlepších v Praze, servis je také na úrovni. Můžete si koupit "hipsterské" limčo a vyfotit se v "policejním" stylu. Hra se nachází poblíž I. P. Pavlova - parkování je obtížné, proto doporučujeme jet pomocí MHD.
Výsledek: Úniková hra Železná opona je důkazem toho, že i při malé investici lze vytvořit originální únikovou hru. Atmosféru však kazí provedení a neudržované rekvizity. Nicméně i přes toto hodnocení od Questmania vyplatí tuto hru zkusit.

Questmania

Železná opona

 

Uživatelské hodnocení

1 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 51 hlasování, průměr: 5,00 z 5
(1 hlasů , průměrné hodnocení: 5,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz