ztraceny-poklad

ÚNIKOVÁ HRA «ZTRACENÝ POKLAD»

60 minut
2-5 hráčů
Těžká
1200 Kč
40%

Expertní
hodnocení

  • Námět20%
  • Hádanky70%
  • Atmosfěra20%
  • Technologie30%
  • Dynamika70%
  • Servis60%
Máte šanci najít ztracený poklad podnikatele, který tento sklep použil jako jediný svůj úkryt, aby se schoval před pronásledovateli v době války.

Autoři hry Ztracený poklad

Námět této únikové hry je poměrně jednoduchá. Za válečného období postavil jeden bohatý člověk bunkr, ve kterém si schoval svůj poklad. Pointa je sama od sebe zajímavá, nicméně není nikterak klíčová pro řešení úkolů.
S plynoucím časem se nám začalo zdát, že jsme ve velké místnosti se sbírkou hlavolamů. Nečekejte jakékoliv hluboké splynutí s atmosférou děje, naopak připravte mozkové závity, tužku a baterku.

Zadání většiny úkolů v místnosti je na první pohled jednotvárné, ve výsledku však hráč ocení komplexní nápaditost autorů této únikové hry. Některá technická řešení úkolů byla zajímavá a neustále nám potvrzovala, že i v jednoduchosti může být krása. Rekvizity jsou poměrně jednoduché, v některých úkolech i vysloveně primitivní. Tajné doupě boháče (tak se jmenoval pokoj v popisu hry) se spíše podobá sklepní části starého domu s hromadou starého nábytku. Celkový dojem ze scenérie: Nevěřím! Atmosféru nám narušoval i obrovský pavouk, který se nijak nezapojoval do hry a od kterého jsme si udržovali celou dobu uctivý odstup.

I přes směsici různých pocitů má tato úniková hra zajímavý plus – je velmi dynamická. Tempo hry je dostatečně vysoké, úkolů je hodně. Jednoznačně dobrým nápadem je sem přijít s velkou partou kamarádů, potřeba týmové práce je zde neoddiskutovatelná. Technologie ve hře jsou jednoduché, ale dobře zapadají do jednoduchosti pokoje a jeho atmosféry. I když, upřímně, byly jsme párkrát příjemně překvapení přístupem k jejich použití.

Personál je příjemný, místnost před vstupními dveřmi do hry je však poměrně malá a neútulná. Pokoj se nachází poblíž centra Prahy, před budovou se nachází i bezplatné parkoviště.

Výsledek: nehledě na viditelnou jednoduchost pokoje, skrývá dostatečně velký množství hlavolamů. Pokud jste nováček – nedoporučujeme navštěvovat tento pokoj, jelikož složitost úkolů ve hře je poměrně vysoká. Zkušeného hráče zde nepotká ani extra skvělá atmosféra, ani technologické zajímavosti. Nicméně hlavolamů zde je opravdu hodně a nudou určitě trpět nebudou.

Questmania

Cryptex

 

Uživatelské hodnocení

0 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 50 hlasování, průměr: 0,00 z 5
(0 hlasů , průměrné hodnocení: 0,00 out of 5)
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni.
Nahrávám...

Napište svůj názor

avatar
6000

wpDiscuz